KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15243268
nr 1524 3268
Tusch
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -35, man. Bildmått: 24x17 cm, yttermått inklusive ram: 45x35 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 februari 2023
kl 18:19:22
27/2 18:14:22
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta